Priestranný rodinný dom Pereš

Obec
Košice
Mestská časť
Pereš
Ulica
Jasovská
Rozloha
400 m2
Materiál
Kváder
Stav domu
Pôvodný
Rozloha pozemku
779 m2
Cesta
Asfaltová
220 000 €
Predané 11.11.2019

Predávame 5 izbový rodinný dom v mestskej časti Košice - Pereš. Rodinný dom je s dvojgarážou, terasou a krásnym výhľadom na mesto. Pozemok má všetky inžinierske siete.

 

Základné informácie: Samostatne stojaci dom so zastavanou plochou 180 m2 a úžitkovou plochou viac ako 350 m2. Dispozične má dom 4 samostatné izby, obývačku, kuchyňu, terasu, dve kúpeľne, dve WC, pivničné priestory, garáž a fínsku saunu. Dom bol postavený v roku 1995 z kvádrov a betónových prekladov a má sedlovú strechu. V dome sú plastové okná a medené elektrické rozvody. V dome sú kachľové pece, krb, ale aj dve klimatizačné jednotky. Dom je zateplený z troch svetových strán (východ, západ a sever).

 

Dom je napojený na všetky inžinierske siete – mestský vodovod, elektrická prípojka, plynová prípojka, kanalizácia. Na vykurovanie domu sa používa tepelné čerpadlo (vzduch – voda) a príležitostne krb. Na ohrev vody slúži bojler. Náklady na teplo v dome sú do 100 eur mesačne.

 

Suterén: Dom je čiastočne podpivničený. Vedľa schodov je menšia miestnosť slúžiaca ako sklad. V suteréne je tiež fínska sauna, kotolňa slúžiaca aj ako pracovný priestor. V prednej časti je dvojgaráž s automatickou bránou.

 

Prízemie: Nachádza sa tu priestranná obývačka, miestnosť s krbom, kuchyňa, WC, kúpeľňa, sklad a zasklená terasa slúžiaca ako zimná záhrada. Terasa má južnú orientáciu. Podlaha je keramická dlažba, novšia kuchynská linka, krb, kachľová pec a klimatizácia. V kúpeľni je vaňa aj sprchovací kút. Stena medzi obývačkou a miestnosťou s krbom sa dá zrušiť a vytvorí sa tak naozaj veľkorysý priestor s priamym vstupom na terasu. Miestnosť s krbom má zníženú podlahu, ktorá sa dá samozrejme zarovnať s obývačkou.

 

Prvé poschodie: Na poschodí sú tri samostatné spálne, jedna prechodová miestnosť, WC, kúpeľňa, šatník a balkón. Na medziposchodí je ešte jeden podkrovný šatník. V prostrednej izbe je klimatizácia. Z južnej izby je výstup na balón. Z chodby je prístup na pôjd.

 

Dom je v pôvodnom, no zachovalom stave z roku 1995. Technicky je dom v dobrom stave má suché múry, funkčná strecha a medené elektrické rozvody dávajú dobré predpoklady na užívanie domu aj do budúcnosti. Vďaka modernému kúreniu cez tepelné čerpadlo má dom nízke prevádzkové náklady. Krásne výhľady z terasy a balkóna už len zvýrazňujú celkovú jedinečnú ponuku bývania na Pereši.

 

Pozemok: Len s miernym sklonom o a celkovej rozlohe 779 m2. Je čiastočne oplotený pevným pletivom a čiastočne formou živého plotu. Dom je situovaný na okraji pozemku, preto zbytočne nerozdeľuje plochu záhrady. Orientácia pozemku je na západ, nájdete tu plochy na pestovanie zeleniny, posedenie s rodinou či ovocné stromy.

 

Lokalita: Pereš je mestská časť Košíc, no má ešte črty dediny s výhodami bývania v meste. Na Pereši nájdete škôlku, potraviny Fresh a hlavne má MHD spojenie. Cesta autom do centra mesta je bez väčších zápch. Dom sa nachádza na Jasovskej ulici.

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri.

 

Obec
Košice
Mestská časť
Pereš
Ulica
Jasovská
Rozloha
400 m2
Materiál
Kváder
Stav domu
Pôvodný
Rozloha pozemku
779 m2
Cesta
Asfaltová
220 000 €
Predané 11.11.2019
Poznámky
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac informácií Súhlasím