Pekný, priestranný a historický 3 izbový byt v centre Košíc

Obec
Košice
Mestská časť
Staré mesto
Ulica
Krmanova
Počet izieb
3
Rozloha
122 m2
Poschodie
prvé
Stav bytu
Rekonštrukcia
Balkón
Loggia
295 000 €
Predané 18.02.2022

 

Predávame 3 izbový byt v historickom centre mesta Košíc na Krmanovej ulici vedľa mestských hradieb. Ak hľadáte byt, ktorý má históriu, vysoké stropy, záhradu či vlastné kúrenie, tak tento byt má toto všetko a ešte oveľa viac.

 

Základné informácie: Rozloha bytu podľa katastra je 98 m2. Navyše k bytu patrí aj loggia o rozlohe 4 m2 a dve pivničné miestnosti, každá s rozlohou viac ako 10 m2. Spolu má byt celkom 122 m2. Dispozične je byt rozdelený na obývačku, detskú izbu (južná orientácia) a kuchyňu s loggiou a spálňu, ktoré majú okná otočené do záhrady (severná orientácia). Pri kuchyni je špajza, ktorá môže byť aj druhá kúpeľňa s wc (rozvody sú naťahané). Byt má vlastné kúrenie aj ohrev teplej vody plynovým kotlom.  

 

Byt prešiel rekonštrukciou v 2015, počas ktorej bol byt zmodernizovaný pri zachovaní historickej výnimočnosti bytu. Byt má nový kotol, novú kuchynskú linku, nové rozvody vody, elektriny aj odpadu a v kúpeľni je nová vaňa. Obklad v kuchyni a kúpeľni je špeciálny kameň, podlaha v kúpeľni je gresová dlažba. Na chodbe sú nové vstavané skrine, ktoré výborne ladia s bytom. Počas rekonštrukcie boli, ale zachované a obnovené niektoré časti bytu – dubové parkety, dvojité okná s už unikátnym otváraním, interiérové dvere, dlažba v spálni a mnoho iného. Unikátny nádych bytu podčiarkujú 3 m vysoké stropy. O byte by som Vám mohol toho povedať ešte oveľa viac, no radšej Vám ho ukážem osobne. 

 

Bytový dom má nové spoločné rozvody vody, odpadu aj elektriny. Upravené  a vymaľované sú aj spoločné priestory. Dom nie je zateplený a preto nemá ani energetický certifikát. Celkovo sú v dome len 4 byty a aj to poskytuje väčší komfort pri bývaní. Byt je v osobnom vlastníctve, a preto je možné ho kúpiť aj formou hypotekárneho úveru. Byt je možné odovzdať novému majiteľovi do 30 dní od zaplatenia kúpnej ceny.

Lokalita: Historické centrum mesta Košice. Krmanova ulica sa nachádza jednu ulicu od Hlavnej ulice či Zvonárskej alebo Kováčskej ulice. V blízkosti nájdete Aupark, plaváreň (krytú, ČH aj mestskú), mestský park či vlakovú stanicu. Samozrejmosťou sú kaviarne, reštaurácie, drobné obchody, remeselné predajne, divadlá, kiná a množstvo iných služieb, ktoré máte v pešej dostupnosti keď bývate v centre mesta. Parkovanie je riešené cez rezidentské karty priamo pred vchodom.

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri. Tiež Vám pomôžeme s vybavením hypotekárneho úveru a prepisu energií po odovzdaní bytu.

 

Obec
Košice
Mestská časť
Staré mesto
Ulica
Krmanova
Počet izieb
3
Rozloha
122 m2
Poschodie
prvé
Stav bytu
Rekonštrukcia
Balkón
Loggia
295 000 €
Predané 18.02.2022
Poznámky
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac informácií Súhlasím