Čiastočne rekonštruovaný rodinný dom, Vyšné Opátske, Košice

Obec
Košice
Mestská časť
Vyšné opátske
Ulica
Pod hrebienkom
Stav domu
čiastočná rekonštrukcia
Rozloha pozemku
629 m2
Cesta
asfaltová
305 000 €

Ponúkame na predaj rodinný dom na príjemnom pozemku v mestskej časti Košice – Vyšné Opátske, na ulici Pod hrebienkom. Dom prešiel čiastočnou rekonštrukciou a je vhodný pre rodiny, ktoré si chcú dokončiť bývanie podľa svojich predstáv. Ak hľadáte bývanie v meste za rozumnú cenu, táto ponuka je práve pre Vás.

 

Základné informácie: Rodinný dom bol postavený v roku 1924 (zadná časť), prístavba bola dokončená v roku 1995 (predná časť a podkrovie) a rekonštrukcia prebehla v roku 2020. Celková úžitková plocha domu je 138 m² (98 m² prízemie a 40 m² poschodie). V zadnej časti domu sa nachádza menšia pivnica. Dom je postavený z kameňa a tehly, strecha je sedlová a pokrytá plechom. Dom aj strecha sú zateplené. Vykurovanie a ohrev teplej vody zabezpečuje plynový kondenzačný kotol.

 

Prízemie: Na prízemí sa nachádzajú tri spálne, obývačka čiastočne prepojená s kuchyňou, kúpeľňa spojená s WC, druhá kúpeľňa prístupná z jednej spálne a chodba. Z obývačky je vstup na zastrešenú terasu. V obývačke je piecka, ktorú je možné vymeniť za krb. V obývačke a zadnej spálni sú nižšie stropy – 2,1 m.

 

Poschodie: Na poschodie vedie samostatný vstup z vonku. Podkrovie je v stave hrubej stavby a potrebuje dokončenie. Je tam zavedená elektrina, voda a odpad, čo umožňuje vytvoriť samostatný menší 1,5 izbový byt.

 

Rekonštrukcia: Počas rekonštrukcie bol dom zateplený, bola zhotovená nová fasáda, vymenená a zateplená strecha. Boli vymenené rozvody elektriny, vody a odpadov. Nová kúpeľňa a WC, nová kuchynská linka, nový kotol a radiátory. V dome sú plastové okná a plávajúce podlahy. Je potrebné dokončiť druhú kúpeľňu a niektoré drobnosti.

 

Pozemok: Pozemok má rozlohu 629 m², je takmer rovinatý, má všetky inžinierske siete a je oplotený. Na pozemku je parkovacie miesto zo zámkovej dlažby a menší drevený prístrešok vzadu. Pozemok je upravený, vysadené sú okrasné dreviny a v zadnej časti je vyhradená plocha na pestovanie zeleniny. Ideálne miesto na relax či aktívny oddych.

 

Lokalita: Rodinný dom sa nachádza na ulici Pod hrebienkom, v zastavanej časti s asfaltovou príjazdovou cestou a blízkou zastávkou MHD. Ulica je tichá, s minimálnou premávkou. V blízkosti sa nachádza Hornád, cyklochodník a les. Vďaka obchvatu sa autom dostanete do celého mesta rýchlo a pohodlne.

 

Pre koho je dom vhodný: Tento dom je ideálny pre rodiny, ktoré hľadajú komfortné bývanie v pokojnej lokalite blízko prírody, no zároveň s dobrým prístupom do mesta. Ak máte radi priestrannosť a možnosť dokončiť si bývanie podľa vlastných predstáv, tento dom Vám ponúka skvelú príležitosť. Vďaka možnosti dokončenia podkrovia je vhodný aj pre viacgeneračné bývanie alebo pre tých, ktorí potrebujú oddelený priestor pre prácu alebo hobby.

 

Dom je tiež atraktívny pre mladé rodiny, ktoré chcú vymeniť byt za rodinný dom s vlastnou záhradou. Ponúka dostatok priestoru na rôzne aktivity a je blízko škôl, obchodov a iných občianskych vybaveností. V neposlednom rade je vhodný aj pre ľudí, ktorí ocenia pokojné prostredie a blízkosť prírody, no zároveň chcú byť len na skok od mestského života.

 

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri.

 

Obec
Košice
Mestská časť
Vyšné opátske
Ulica
Pod hrebienkom
Stav domu
čiastočná rekonštrukcia
Rozloha pozemku
629 m2
Cesta
asfaltová
305 000 €
Poznámky
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac informácií Súhlasím