Rodinný dom alebo jedinečná chata v peknom prostredí na skok z mesta

Obec
Mníšek nad Hnilcom
Rozloha
76 + 59 m2
Materiál
Tehla a kameň
Rozloha pozemku
1118 m2
40 000 €
Predané 01.10.2020

Predávame rodinný dom, ktorý môže slúžiť aj ako víkendová chata. V okolí sú kopce a lesy, kde sa môžete dokonale zrelaxovať po ťažkom týždni s celou rodinou. Tento jedinečný dom sa nachádza v obci Mníšek nad Hnilcom, ktorý je vzdialený od Košíc len hodinku autom.

                            

Základné informácie: Dom je postavený v zaujímavej radovej zástavbe. Zaberá celú šírku pozemku. Na pozemok sa vstupuje cez veľké dvere do podchodu. V podchode je dlažba a výborná klíma aj cez najhorúcejšie letné dni. Dom je postavený z tehál a kameňa, stojí na betónových základoch, má pôjd a sedlovú strechu. Dom má 3 miestnosti, kúpeľňu a komoru (dispozícia je na pôdoryse). V každej miestnosti je piecka, podlahy sú drevené dile, okná sú pôvodné - drevené (ošetrené). Kúpeľňa je v pôvodnom stave s elektrickým bojlerom na ohrev teplej vody. Strecha domu je po rekonštrukcii, má plechovú krytinu. Pod strechou je zaujímavý priestor s vysokým stropom.

 

Za domom je hospodárska budova, ktorá slúžila ako sklad. Má typickú vidiecku architektúru so škridlovou strechou a krásnymi masívnymi dverami. Je čiastočne aj podpivničená. Ideálne miesto na skladovanie dreva do krbu, odkladanie bicyklov, kosačky, trampolíny či bazéna.

 

Pozemok má rozlohu 1 118 m2. Na pozemku sú siete – plyn, elektrina, studňa, žumpa. V prednej časti pozemku od ulice je dom. Za domom sa pozemok mierne zvažuje. Na pozemku je priestor pre altánok, ovocné stromy či menšie políčko so zeleninou. Za pozemkom už nie je žiaden sused, preto Vám nič nenarúša krásny výhľad na okolité kopce a voľne sa pohybujúce zvieratká ako sú srnky a zajace.

 

Chatu je možné čiastočne financovať aj formou hypotekárneho úveru.

 

Dom potrebuje čiastočnú renováciu, hlavne interiéru. No je to dom, do ktorého sa oplatí investovať. Je to jeden z mála domov, ktorý je postavený v radovej zástavbe, v peknom a pokojnom prostredí s krásnym výhľadom. Stojí na pevných základoch so zaujímavou vysokou strechou a prijateľným pozemkom. Cesta z Košíc autom je do hodiny, vlakom trošku dlhšie. Po zmene dispozície interiéru (kuchyňa do stredu domu) a vymaľovaní to môže byť chata, ktorú Vám bude závidieť aj Váš šéf. :)

Lokalita: Mníšek nad Hnilcom sa nachádza do 55 km od mesta Košice a tiež od mesta Prešov. Krompachy Plejsy a Slovenský raj máte vzdialené len 40 km. Do obce sa viete dostať prímestskou aj vlakovou dopravou. Priamo v obci máte potraviny,  kostol, krásnu hasičskú stanicu, penzión, možnosti na stravovanie a tiež pohostinstvo. Centrum obce má zaujímavú architektúru, ktorú sa oplatí vidieť. Obec je obklopená kopcami, poskytuje tak ideálne miesta na turistiku, prechádzky či bicyklovanie. Je to ideálne miesto na oddych a relax. 

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri, hypotekárne poradenstvo.

 

Obec
Mníšek nad Hnilcom
Rozloha
76 + 59 m2
Materiál
Tehla a kameň
Rozloha pozemku
1118 m2
40 000 €
Predané 01.10.2020
Poznámky
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac informácií Súhlasím