Murovaný gazdovský dom, Janík – Košice okolie

Obec
Janík
Rozloha
200 m2
Materiál
Kváder, tehla
Stav domu
Pôvodný stav
Rozloha pozemku
1200 m2
Cesta
Asfaltová
45 000 €

Murovaný gazdovský dom, 12 árový pozemok, Janík – Košice okolie

 

Predávame rodinný dom v obci Janík – Košice okolie. Je to typický gazdovský dom v pôvodnom stave s hospodárskymi budovami. Dom sa nachádza v strede obce a má priľahlý 12 árový pozemok.  

 

Základné informácie: Samostatne stojaci dom, zastavaná plocha je 200 m2. Dom je postavený z kvádrov a tehly na betónových základoch. Strecha je sedlová a krytina je pálená škridla. Postavený bol v roku 1968 a dispozične je rozdelený na: gánok, vstupnú chodbu, dve samostatné izby, kuchyňu, kúpeľňu a komoru. Dom je suchý a v zime temperovaný.

 

Vykurovanie domu je zabezpečené plynovými gamatkami. Ohrev teplej vody je cez plynový bojler. V kuchyni je klasická piecka na tuhé palivo. Dom má dva samostatné komíny – jeden na tuhé palivo a jeden vhodný aj na plyn. Celkovo je dom v zachovalom pôvodnom stave s drevenými oknami a pôvodnými podlahami. Kúpeľňa bola rekonštruovaná v roku 2013. Ohrev vody a kotol sa nachádza v kúpeľni.

 

Dom je napojený na vodu zo studne, plyn a elektrinu. Odpad je riešený formou septiku. Možnosť urobenia prípojky na obecný vodovod. V zadnej časti domu je dielňa a odkladací priestor. Pri dome je samostatne stojaca garáž. Vzadu na dvore sú hospodárske budovy, v minulosti využívané na chov domácich zvierat.

 

Pozemok má rozlohu takmer 1 200 m2. Je rovinatý a oplotený. Na pozemku sa nachádzajú ovocné stromy.

 

Dom je celkovo v dobrom stave a je vhodný na rekonštrukciu. Po stavebných úpravách môže mať dispozične obývačku spojenú s kuchyňou a dve samostatné spálne. Dom sa nachádza v tichej dedine, vzdialenej 8 km od Moldavy nad Bodvou a 35 km od mesta Košice. Obec Janík susedí s obcami ako Budulov a Mokrance.

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri.

 

Obec
Janík
Rozloha
200 m2
Materiál
Kváder, tehla
Stav domu
Pôvodný stav
Rozloha pozemku
1200 m2
Cesta
Asfaltová
45 000 €
Poznámky