Meštiansky dom v absolútnom centre mesta, Zámočnícka, Košice

Obec
Košice - Staré Mesto
Ulica
Zámočnícka
Rozloha
205 m2
380 000 €
Predané 29.10.2021

 

Ponúkame na predaj meštiansky dom zo 14. storočia v historickom centre mesta Košice. Dom sa nachádza v radovej zástavbe na Zámočníckej ulici. Dom je možné využiť na podnikanie či bývanie alebo na oboje - podnikanie s bývaním.

 

Základné informácie: Dom má 4 podlažia a boli rozdelené na dve časti. Prízemie a pivnica slúžili na podnikanie ako kaviareň. Prvé poschodie a podkrovie slúžili ako obytná časť. Celková rozloha domu je 205 m2.Konštrukčne je dom postavený z kameňa a pálenej tehly, strecha je škridla. Tri podlažia majú zaujímavé klenbové stropy. Všetky podlažia majú betónový strop (okrem manzardky). Dom je napojený na všetky siete, vykurovaný je plynovým kotlom. V dome sú nové rozvody elektriny, vody, plynu, odpadu, vzduchotechniky.

 

Prízemie domu bolo kompletne rekonštruované a bola tam prevádzkovaná kaviareň. Rekonštrukcia bola robená špeciálne pre potreby kaviarne. Sú tam naťahané rozvody vody, elektriny a vzduchotechniky s odsávaním. Je tam barový pult s rozvodmi, toalety pre hostí. Zázemie kaviarne poskytoval suterén budovy, kde boli sklady na zásoby, kancelária a WC pre zamestnancov. Priestory spĺňali všetky bezpečnostné a hygienické normy. Počas pandémie COVID 19 sa prevádzkovateľ kaviarne odsťahoval do Prahy a majitelia nechcú hľadať nových nájomníkov, preto sa rozhodli budovu predať. Zariadenie kaviarne je možné odkúpiť spolu s budovou.

 

 

 

Horné dve podlažia sa dajú využiť minimálne dvoma spôsobmi, buď na podnikanie alebo na bývanie. Nový majiteľ tam môže zriadiť napríklad kancelárske priestory, ktoré by mali aj zázemie vo forme kuchynky a kúpeľne. Môže tam byť ateliér, čajovňa, coworking space. Druhá možnosť ako využiť horné podlažia je premeniť ich na byt, v ktorom môžete bývať alebo ho prenajímať. Na prvom poschodí môže byť kuchyňa s obývačkou a manželská spálňa. V podkroví je priestor na kúpeľňu, šatník a najlepšiu poschodovú detskú izbu v celých Košiciach.

 

Dom je tiež možné ako celok zmeniť na kancelárske priestory pre IT firmu alebo dizajnérske štúdio. Rovnako môžete dom upraviť na luxusný meštiansky dom a tým mu prinavrátiť jeho pôvodné historické využitie. Možností je oveľa viac, záleží len na Vašej fantázií. Jednu možnosť rekonštrukcie Vám ponúkame aj mi v inzeráte.

 

Dom sa nachádza v pamiatkovej rezervácií a tak rekonštrukčné práce musí vopred schváliť pamiatkový úrad. Nie je to nič strašné, v košickej pamiatkovej rezervácií sa každoročne schvaľujú žiadosti na rekonštrukciu. Majú samozrejme svoje obmedzia a postupy. Viac o nich sa môžete dočítať na tomto odkaze

 

Dom je v osobnom vlastníctve a preto je možné ho kúpiť aj formou hypotekárneho úveru.

 

 

Lokalita: Zámočnícka ulica spája Hlavnú ulicu s Dominikánskym námestím. Lokalita je úplne centrum mesta Košice. V blízkosti sú obchody, reštaurácie, parky, trhovisko a veľa iného. Pred pandémiou COVID 19 tadiaľ denne prešli tisíce ľudí. V okolí sú školy, kancelárie, byty. MHD spojenie je s celým mestom. Parkovanie je možné cez rezidentskú kartu do 30 metrov od domu.

 

V cene sú zahrnuté všetky poplatky spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti – príprava kúpnych zmlúv advokátskou kanceláriou, overenie podpisov, kolky pri návrhu na vklad kúpnych zmlúv na katastri.

 

Obec
Košice - Staré Mesto
Ulica
Zámočnícka
Rozloha
205 m2
380 000 €
Predané 29.10.2021
Poznámky
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac informácií Súhlasím